Yumeiho® ajaloost

 

YUMEIHO teraapia looja, Saionji Masayuki, sündis 18. novembril 1943. aastal Tokios.

Noorena õppis ta, hoolimata oma kirest idamaade meditsiini vastu, oma isa pealekäimisel Tokio „MEIJI“ Ülikoolis kaubandusteaduskonnas. Ülikooliaastatel köitsid teda kaubanduse aluste ja reeglite loengute asemel hiina keel ja kalligraafia. Sellest tulenevalt jättis ta lõpuks ülikooli kursused pooleli ja hakkas sügavuti õppima hiina kalligraafiat. Ta õpetas kolm aastat hiina kalligraafiat. Oma tehnika parandamiseks
külastas ta tihti Hiinat ja just Hiinas puutus ta kalligraafia uurimisel muistsete raamatute kaudu kokku Hiina traditsionaalse meditsiiniga. Teda köitsid nendes raamatutes käsitletud teoreetilised põhimõtted, filosoofia ning eriti manuaalsed ravivõtted ja ta otsustas neid põhjalikumalt õppida.
1975. aastal kohtus ta tuntud Seitai Ho (manuaalne tervendamise meetod, mis on loodud tasakaalustama inimese füsioloogiat alustades kehahoiaku korrigeerimisest, kasutades teatud lihaste-liigeste funktsionaalse tasakaalustamise meetodeid, punktmassaaži, massaaži ja liigeste manipulatsiooni) õpetaja Shuichi Ono Hidekazu’ga. Õpetaja Shuichi Ono Hidekazu lõi oma ravimeetodid põhinedes pikaaegsetel Hiina budistlikes mungakloostrites (teiste seas ka kuulsas Shao Lin’i kloostris) kasutatava Zheng Ti Fa taastusravi tehnika õpingutel. Ta õppis kuus aastat erinevaid traditsioonilisi idamaiseid manuaalseid ravimeetodeid, eriti Hiina ja Jaapani omasid (Tui-na, Zheng Ti Fa, An- Ma, Shiatsu, So In, Seitai-ho, jne).
1980. aastal avas ta erakabineti. Lisaks alustas ta ka esperanto keele õpingutega, mis aitas hiljem suuresti kaasa oma ravimeetodit
edendamisel.
1981. aastal lõpetas ta Jaapani Riiklikus Shiatsu ja Traditsiooniliste Idamaade Teraapiate Kooli (NIHON – SHIATSU SENMON GAKKO).
1981. aastal lõi ta ka uudse ravisüsteemi, mida algselt hakati kutsuma „jumalikuks massaažiks“ ning siis „puusade reguleerimise ja akupunktuuri teraapiaks“ või „Yumeiho teraapiaks“.
1982. aastal lõi ta töökaaslaste grupiga väikseorganisatsiooni samal aastal asutas ta „AKAHIGE“ fondi („Akahige“ või „Red Beard“ on Akira Kurosawa kuulsa filmi, kus silmapaistva doktori peaosa mängib tuntuim Jaapani näitleja Toshiro Mifune, pealkiri), mille presidendiks jäi ta 2005. aastani. Selle fondi eesmärk oli levitada Yumeiho teraapiat üle kogu maailma.
1983. aastal sai ta Shiatsu massaaži ja punktteraapia õpetaja tunnistuse, mille andis talle Idamaade Ravitehnikate ja Uurimiste Ekspertiisi Fond, ainuke institutsioon, mille oli akrediteerinud Jaapani Tervishoiu Ministeerium, et välja anda selliseid tiitleid, seega akrediteeriti ta ametlikult kui Jaapani manuaalteraapia õpetaja.
1987. aastal lõi ta „Tokio Rahvusvahelise Praktilise Ennetava Meditsiini Instituudi“, mille direktor oli ta kuni surmani 2005. aastal.
Alates 1989. aastast kutsuti teda paljudesse riikidesse üle maailma oma teraapiat tutvustama, neid kutseid organiseerisid peamiselt esperanto keelt kõnelevad grupid ja organisatsioonid. Esimene külaskäik väljapoole jaapanit oli Poola ja esimese Yumeiho teraapia kursuse viis ta läbi 1989. aasta septembris Rzeszow linnas Poolas. Täna asub selles linnas Yumeiho Teraapia Euroopa Peakontor.
1990. aastal kutsuti ta Yumeiho teraapiat õpetama Venemaale – Moskva Lennuväe Keskhaiglasse. Seega algas üle 10 aasta kestnud koostöö. Aja jooksul viidi selle institutsiooniga koostöös läbi hulk uuringuid ja uurimistöid Yumeiho teraapia profülaktilisest ja tervistavast efektiivsusest.
1992. aastal kutsuti ta kui „kõrgelt kvalifitseeritud õpetaja“ Hiina Hunani provintsis asuvasse Jiaozuo Traditsioonilise Meditsiini ja Farmakoloogia Ülikooli.
1994. aastal määras Venemaa Tervishoiuministeeriumi Traditsioonilise Meditsiini Instituut talle traditsioonilise Meditsiini Doktori autiitli.
1995. aastal esitles ta edukalt Moskvas Yumeiho teraapiat Rahvusvahelise Teaduste Akadeemia Teadusnõukogu ees Meditsiiniliste Teaduste PhD tiitli saamise eesmärgil. Samal, 1995. aastal määras Rahvusvahelise Teaduste Akadeemia San Marinos talle Traditsioonilise Meditsiiniteaduste doktori tiitli.
1990. ja 1995. aastate vahel külastas ta tihti Moskvas Lennuväe Keskhaigla Teaduslike Uurimuste Keskust, kus ta algatas üle 130 sõjaväe arsti poolt Yumeiho teraapia kasutuselevõttu. Teraapiast said kasu eriti piloodid ja kosmonaudid, kus Yumeiho teraapia kasutamist soovitatakse nii ametialaste haiguste (nende tegevustele spetsiifilised) tekkimise ärahoidmiseks kui ka varastes staadiumites olevate haiguste ravimiseks.
1989. ja 2004. aastate vahel reisis ta rohkem kui 40 riiki eesmärgiga teha Yumeiho teraapia tuntuks ja õpetada selle praktiseerijaid väljaspool Jaapani piire.
2004. aastaks oli Yumeiho teraapia levinud 73 riiki, keskustesse, kus seda praktisseriti ja õpetati, kui ka professionaalsetesse organisatsioonidesse, mida loodi nendesse riikidesse hulgaliselt.
1993. aastal külastas ta esimest korda Rumeeniat (Timisoarat) seoses raamatu „20. sajandi ime“ välja andmisega, mille tõlkisid esperanto keelest rumeenia keelde Prof. Rodica Popa ja Dr. Florica Popa.
2005. aasta 28. veebruaril Suri Dr SAIONJI MASAYUKI, Yumeiho teraapia looja ja Tokio Rahvusvahelise Praktilise Ennetava Meditsiini Instituudi direktor kahetsusväärse õnnetuse tagajärjel. Jaapani Yumeiho Keskuse juhataja aastatel 2005 – 2010 oli Sajonji Masayuki vend Mr. Shigeru Hashimoto.
Praegu on Yumeiho Jaapani Keskuse direktor Hisayuki Ozaki

/ Sorin Iga, Maciej Dluski /

Tekst on tõlgitud inglise keelest.